Velká Lomnická veža výhled
Hory,  Slovensko

Za výhledy na Velkou Lomnickou vežu

Velká Lomnická veža je vrchol s výškou 2 214 metrů, z něhož jsou úžasné výhledy na tatranské vrcholy i do údolí mezi Vysokými a Nízkými Tatrami. Může to být pohodová fotografická procházka z Lomnického sedla, kam se vyvezete lanovkou, nebo slušný výšlap z Tatranské Lomnice.

Tam a zpět

Velká Lomnická veža leží ve východní části Vysokých Tater, kam se z Česka dostanete pohodlně vlakem – do Popradu a dále do Tatranské Lomnice. Už samotná cesta pod Tatrami a pak strmě nahoru električkou je zážitek. Pokud zvolíte pro přepravu auto, zřejmě nejvhodnější parkování je u dolní stanice lanovky na Skalnaté pleso,

Velká Lomnická veža

Do výšky 2214 metrů se můžeme vydat z Tatranské Lomnice po zelené turistické značce na Skalnaté pleso, pak pokračovat lanovkou do Lomnického sedla a dál po zelené značce až do cíle výšlapu. Případně je možné si cestu výrazně ulehčit překonáním převýšení 900 metrů na úseku na Skalnaté pleso lanovkou.

Lomnický štít od Skalnatého plesa
Lomnický štít

Zelená značka vede nejprve lesem blízko trasy zrušené lanovky od hotelu Grand, aby se u stanice Štart napojila na trasu nové lanovky, po níž se klikatí až na Skalnaté pleso, kde je možné si odpočinout, pokochat se výhledy a občerstvit se.

Skalnaté pleso

Další úsek do Lomnického sedla (2 189 m) překonává sedačková lanovka.

Ze sedla zbývá překonat už jen několikasetmetrový úsek sice v těžším terénu, ale téměř po rovině. Z hřebene Lomnický štít – Velká Lomnická veža se otevírají výhledy na všechny světové strany. Za námi je pyramida Lomnického štítu.

Občas je průhledy mezi skalami vidět do Malé Studené doliny s Téryho chatou a Spišskými plesy.

Velká Lomnická veža výhled

Pohledy do údolí mezi Vysokými a Nízkými Tatrami jsou za dobrého počasí nekonečné.

dolina mezi Vysokými a Nízkými Tatrami

Z ptačí perspektivy vidíme také Skalnaté pleso a observatoř.

Skalnaté pleso

Zanedlouho dojdeme na vrchol Velké Lomnické veže.

Velká Lomnická veža
Velká Lomnická veža výhled
Pro koho

Výlet může být příjemnou procházkou: při použití lanovek překonáte jen pár metrů převýšení; nebo poměrně náročným výšlapem z Tatranské Lomnice. Možnosti občerstvení jsou na začátku trasy a na Skalnatém Plese.