plameňáci v ZOO Lešná
Jižní Morava,  Příroda

Zlínská ZOO v Lešné

Zoologická zahrada v Lešné patří mezi nejnavštěvovanější turistické cíle v Česku. Oblíbená je mimo jiné pro krásnou přírodu, do níž je celá ZOO i jednotlivé zvířecí expozice zasazeny. Součástí zahrady je pohádkový zámek Lešná s mnoha věžičkami, jehož historie dosahuje je poměrně krátká, dosahuje sotva 130 let.

Tam a zpět

ZOO leží v místní části Lešná 8 km severovýchodně od centra Zlína. Můžete se sem dostat jak autem a využít placená i neplacená parkoviště, tak veřejnou dopravou. Od roku 2019 zajíždí přímo k hlavnímu vstupu trolejbusové linky ze Zlína obsluhované hybridními vozidly.

Procházka po ZOO Lešná
 Možností jak si vychutnat krásnou ZOO v Lešné je několik. Tou nejlepší je spolehnout se na doporučení provozovatele a následovat značený okruh celou zahradou. Neminete tak žádnou z expozic. Okruh začíná u hlavního vstupu a pokračuje k lachtanům, kde bych určitě nevynechal jejich zábavné cvičení, které pobaví dospělé i děti. Hned vedle jsou vydry, tučňáci a další vodní živočichové.
ZOO Lešná

V Lešné mě nejvíce zaujalo mnoho druhů exotických ptáků, které v mnoha jiných ZOO nenajdete.

ZOO Lešná
ZOO Lešná

Po chvilce dojdete k zámku Lešná, jednomu z nejmladších v Česku, který byl postaven až na konci 19. století. Na svou dobu přepychové sídlo bylo vybaveno veškerým komfortem včetně vodovodu, ústředního topení, domácího telefonu, prostorných koupelen a splachovacích toalet, což nebylo samozřejmým standardem ani o půlstoletí později.

zámek Lešná

V okolí zámku se v průběhu roku koná řada kulturních akcí.

řezbáři v ZOO Lešná

Kolem restaurací pokračuje prohlídka do Afriky s žirafami, zebrami, antilopami a hyenami ve velkém výběhu s krásným výhledem ze stezky.

žirafy v ZOO Lešná
zebry v ZOO Lešná

Po krátkém klesání k Lukovskému potoku se dostáváme k dalším atraktivním výběhům slonů, lvů a nosorožců.

sloni v ZOO Lešná
nosorožec v ZOO Lešná

Prohlídka pokračuje kolem řady dalších zajímavých zvířat z expozice Asie: pandy červené, medvědi, tygři i z Austrálie: klokani, ptáci emu, kiwi a mnoho dalších.

ZOO Lešná

Poslední část prohlídky nás provede Amerikou s tapíry, mravenčníky a vodními ptáky. Závěr patří hravým lachtanům.

ZOO Lešná
Pro koho

Procházka po ZOO Lešná je určena pro každého, dospělé i děti, pro celé rodiny i jednotlivce. Dozvíte se spoustu zajímavých informacích o známých i neznámých exotických zvířatech. Vše je citlivě zasazeno do okolní přírody, takže se tu lidé a snad i zvířata cítí dobře.