výhled z Letné na pražské mosty
Města,  Praha

Procházka Prahou z Královské zahrady na Letnou

Praha je jedno z nejhistoričtějších měst světa, množství procházek městem se zdá být nekonečné. Výlet začíná v Královské zahradě na Hradčanech a pokračuje do Letenských sadů. Na celé trase se otevírají nevšední pohledy na Pražský hrad a později na pražské mosty přes Vltavu.

Tam a zpět

Procházka začíná u Letohrádku královny Anny, neboli Belvederu, který se nachází hned u tramvajové zastávky Královský letohrádek. Putování Prahou můžete zakončit u Letenského zámečku na okraji sadů. Nejbližší zastávky jsou buď na Letenském náměstí nebo na druhé straně u Vltavy na nábřeží kapitána Jaroše.

Procházka z Královské zahrady do Letenských sadů

Královská zahrada nebývá otevřena každý den, proto doporučuji předem zjistit, kdy je vstup možný. Vznikla na místě vinic před pěti staletími a leží mezi Mariánskými hradbami a Jelením příkopem, za nímž je Pražský hrad.

Pražský hrad
Pražský hrad

V zahradě je řada krásných staveb jako třeba míčovna, oranžerie a prezidentský domek, všem vévodí Letohrádek královny Anny (Belveder).

Královská zahrada Praha

Zahrada má své kouzlo za všech ročních období, na podzim se oblékne do pestré palety přírodních barev.

Královská zahrada Praha podzim strom
Královská zahrada Praha podzim

U Belvederu je vyhlídkové místo, odkud je možné obdivovat pohledy na Hrad včetně věže Daliborka a Černé věže..

věž Daliborka na pražském hradě

Procházka dále pokračuje do Chotkových sadů kolem několika zajímavých vil: Bílkovy, Stockarovy, Kramářovy.

výhled na Prahu z Letné

Letenské sady jsou situovány na pláni několik desítek metrů nad Vltavou. Díky tomu je odtud nádherný výhled na velkou část města. Přímo pod námi je řeka s mosty a reprezentativními budovami na nábřeží. Za nimi Staré Město, Nové Město a další pražské čtvrti. Na Letnou dokonce dříve vedla lanovka. 

výhled z Letné na pražské mosty
výhled na Prahu z Letné

Výhledy na pražské mosty proti proudu Vltavy jsou skvělé ve všech ročních obdobích.

výhled z Letné na pražské mosty
výhled z Letné na pražské mosty

Putování Prahou můžeme zakončit u Letenské zámečku před Národním technickým muzeem.

Pro koho

Procházka má délku 2,9 kilometru a ujdete ji přibližně za 2 hodiny i s focením, kocháním se výhledy a prohlídkou zajímavých míst na trase. Zvládnete ji i s kočárkem nebo dětmi.

Další inspirací v Praze může být výšlap na Petřín a přes Strahov na Hrad, skvělá procházka ze Stromovky do Botanické zahrady, nebo výlet do Břevnova, obory Hvězda a na Bílou horu.